Vpn Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

0
48
vpn satın al
splay:block" data-ad-client="ca-pub-2558053967411374" data-ad-slot="8048416576" data-ad-format="link" data-full-width-responsive="true">

Bugünlerde birçok internet kullanıcısı vpn satın almaya çalışıyor bunun nedeni internet kullanıcılarının internette gezinirken güvenlik ve gizliliğin öneminin arttığının bilincine varmalarıdır.  Peki vpn satın alırken nelere dikkat etmelisiniz :

  • Bu aralar birçok vpn firması Türkiye’de kullanılabilir değil Türkiyede kullanılabilen firmalardan birini seçmeniz verdiğiniz paranın boşa gitmemesi açısından önemli bir husustur.
  • Ücretsiz vpn hizmeti sunan uygulamalar var ancak bunların pekde güvenli olduğu söylenemez. Eğer ücret  ödemeden vpn kullanmak istiyorsanız ücretli vpn hizmeti sunan ancak belirli limitlerle vpn hizmetini ücretsiz sunan ZoogVpn gibi firmalar mevcut bağlantıdan Zoogvpn ‘yi ücretsiz olarak indirip aylık 2gb olarak limitli bir şekilde kullanabilirsiniz.  Gerçi bu vpn firması piyasadaki en ucuz vpn firmalarından birisi olduğu için limitsiz vpn hizmetini aylık 1,25 dolar gibi uygun bir fiyattan satın alabilirsiniz.
  • Vpn satın almadan önce  satın almaya karar verdiğiniz firmanın vpn programının sizin cihazınızda çalışıp çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.Gerçi birçok vpn firması 30 gün para iade garantisi sunuyor ancak bu iade işlemleri biraz zaman alabilir. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce söz konusu vpn uygulamasının sizin cihazınıda sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmanız zaman kaybı yaşamanızın önüne geçecektir.  Bununla ilgili olarak çoğu firma ücretsiz deneme sunuyor ancak Trust.Zone firması kredi kartı bilgilerinizi almadan 3 günlük deneme hizmeti sunuyor bağlantıdan Trust.Zone vpn deneme sürümünü indirebilirsiniz. Bunun yanında Türkiye’de yaygın olarak kullanılan Nordvpn firması da  7 gün ücretsiz deneme hizmeti sunmaktadır. Ancak NordVpn ‘nin ücretsiz deneme hizmetini kullanabilmeniz için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. 7 gün sonunda herhangi bir işlem yapmadığınız taktirde  3 yıllık Nordvpn ücreti kredi kartınızdan otomatik olarak çekilecektir. Eğer bu ücreti ödemek istemiyorsanız 7 günlük süre dolmadan vpn hizmetinizi iptal etmeniz gerekiyor.

Vpn Satın Alma Ve  Kurulum İşlemleri

Vpn satın almak ve kurulumunu yapmak birçok vpn servisi için benzerdir vpn satın al butonuna tıkladığınızda birçok firma önce hesap oluşturmanızı sonra ödeme yapmanızı ister mail adresinizle hesap oluşturduktan sonra ödeme yapabilirsiniz. Sonrasında vpn kurulumu birçok firmada çok basittir sizin için uygun olan vpn programı seçeneğini seçersiniz örneğin windows bilgisayar için windows vpn dosyasını indirip kurulum sihirbazını takip ederek kurulumu tamamlarsınız. Sonrasında sizin için uygun olan sunucuyu seçerek vpn bağlantınızı aktifleştirebilirsiniz. Çoğu vpn firmasında bunlara ilave manuel işlemler yoktur çok nadir olarak birkaç firma bazı ek ayrlar yapmanızı isteyebilir.

 

Hangi Yöntemleriyle Vpn Satın Alabilirsiniz?

Vpn servisleri  vpn satın alırken birçok ödeme yöntemiyle ödeme yapmanıza imkan sunmaktadır. Bunlar kredi kartıyla ödeme, bitcoin ile ödeme, paypal ile ödeme mobil ödeme ile vpn satın alma gibi farklı yöntemler olabilir. Birçok kullanıcı vpn’lerin doğasında anonimlik olduğu için bitcoin veya farklı kripto paralarla vpn satın almayı tercih etmektedir.