Nokia 8, Yeni Sızıntısıyla Bomba Gibi Geliyor!

0
384
Nokia 8 İlk Görüntü
splay:block" data-ad-client="ca-pub-2558053967411374" data-ad-slot="8048416576" data-ad-format="link" data-full-width-responsive="true">

Nokia 8, amiral gemisi olarak yola çıktı! Çin‘den gelen bir sızıntıdan edindiğimiz bilgilere göre cihazın tasarımı ve özellikleri diğer amiral gemilerine kolaylıkla kafa tutacak derecede!

Nokia, çok büyük bir düşüş yaşadıktan sonra geri gelmeye çalışıyor. Şuan bu dönüşü biraz biraz gerçekleştirmeye çalışıyor. Telefon üretim hakkını Microsoft‘tan alarak çok zor bir görevi üstlendiler. Piyasaya çıkardıkları Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 modelleri ile kullanıcıların beğenilerini topladılar ama orta seviye telefon üreterek diğer firmalar ile rekabete girmeleri imkansız. Bu yüzden firmanın süper bir amiral gemisini ihtiyacı vardı ve bu telefonun Android dünyasında kral olması gerekiyordu.

Bu hafta içinde Çin’de ortaya çıkan iki görsel, bize yeni amiral gemisi Nokia 8‘i işaret ediyor olabilir. Cihazın tasarımına bakacak olursak, son dönemdeki telefonlarda bulunması gereken bütün tasarım özelliklerine sahip. (Çerçevesiz ekran ve kavisli gövde gibi)

Nokia 8 Sızıntısı
Nokia 8 Sızıntısı

Birinci görüntüye baktığımızda, telefonun üst ve alt kısımlarındaki bir adet USB Type-C ve 3.5 mm kulaklık girişlerini görebiliyoruz. İkinci fotoğrafa baktığımızda ise telefonun açık durumda olduğunu görüyoruz. Bu da bize cihazın ekran/gövde oranı hakkında bilgi veriyor. Edindiğimiz bilgiye göre bu telefonun ekran konusunda Galaxy S8‘den herhangi bir farkı bulunmuyor.

Bu iki görselde telefonun donanım özelliklerine de değinilmiş. Nokia 8; 6 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğe sahip ekrana, Qualcomm Xiaolong 835 işlemciye, 6GB RAM’e ve 128GB depolama alanına sahip. Fiyat olarak ise 3188 Çin Yuanı olarak belirtmişler. Bu da bizim paramızla 1350TL demek oluyor.