iPhone X Özellikleri ve Detaylı İncelemesi

0
680
iPhone X Özellikleri
iPhone X Özellikleri
splay:block" data-ad-client="ca-pub-2558053967411374" data-ad-slot="8048416576" data-ad-format="link" data-full-width-responsive="true">

Apple, bugün saat 19.30‘da başlayan etkinliğinde 10. yılına özel olarak ürettiği iPhone X modelini tanıttı. Ayrıca iphone x inceleme yazımızda Apple’ın bu yeni ürünüyle ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

3 Kasım 2017 tarihinde satışa sunulacak iPhone X, eski iPhonlara göre daha da büyüyen ekranı ve kaldırılan home tuşu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Artık home tuşu yerine ekranın içinde bulunan sanal bir home tuşu kullanılacak. Eski iPhonelarda bulunan parmak izi okuma özelliği de yerini yüz tanımı özelliğine bıraktı. Yani artık iPhoneunuzu parmak iziniz ile değil, yüzünüz ile açacaksınız. 🙂

Ayrıca bu yüz tanıma sistemini Apple Pay ve diğer Apple uygulamalarında da kullanabileceksiniz.

iPhone X cam gövdeden oluşmaktadır. Bu sayede kablosuz şarj özelliğini de bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca kablosuz şarj aleti ile aynı aynda hem telefonunuzu, hemde Airpod ve Apple Watch‘ı şarj edebileceksiniz.

iPhone X performans yönünde de iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Cihaz A11 işlemciye sahip. Arka tarafında iki adet 12 MP kameraya sahip olan cihaz, ön tarafında da 7 MP‘lik bir kameraya sahip. Şimdi gelin, Apple’ın iPhone X için yayınladığı videoları izleyelim.

 

TEILEN
Önceki İçerikAndroid O Sürümünün Adı Belli Oldu!
Mobil teknolojiye merak sarmış, hayatında her zaman mutlu olduğu işi yapmayı hedefleyen genç mühendis.