Galaxy Note 7’nin Yeni Adı Galaxy Note Fan Edition Oldu!

0
417
Galaxy Note 7'nin Yeni Adı Galaxy Note FE Oldu!
Galaxy Note 7'nin Yeni Adı Galaxy Note FE Oldu!
splay:block" data-ad-client="ca-pub-2558053967411374" data-ad-slot="8048416576" data-ad-format="link" data-full-width-responsive="true">

Samsung Galaxy Note 7’nin geri toplanmasının ardından tekrar piyasaya sürülmesi için uzun zamandır bekliyorduk. Bu süreç zarfında ismi defalarca kez değişti. Şimdi ise artık eminiz! Galaxy Note 7’nin yeni ismi Galaxy Note Fan Edition olacak!

Aylardır devam eden sürecin üzerinde Galaxy Note 7‘nin ismi Galaxy Note Fan Edition olarak belirlendi. Güney Kore’de sergilenen bir tanıtım posteri sayesinde elde ettiğimiz bu bilgi, bize geri toplanan Note 7‘nin yeni ismini de verdi. Galaxy Note Fan Edition, 7 Temmuz‘da Güney Kore‘de başlayarak belirli ülkelerde satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Note Fan Edition
Samsung Galaxy Note Fan Edition

Samsung, geçen sene yapmış olduğu hataları telafi edebilmek için bütün gücünü kullanıyor. Şimdiye kadar da belli bir yolu katettiklerini söyleyebiliriz. Galaxy Note 7, geçen sene dünya çapında geri toplanmıştı ve Samsung, bu toplanmadan sonra güvenlik testi prosedürlerini uygulamaya başladı. Yeniden piyasaya sürülecek telefonun bataryası biraz daha ufak olacak ama artık elimizde patlamayacak.

Yeni adı ile tekrar gelen Note 7, tekrardan batarya kısmında bir sorun yaşarsa, bunu anında kamuoyundan duyarız ama bizce bu oran gerçekten çok düşük. Eğer her şey Samsung‘un istediği gibi giderse, geçtiğimiz yıllarda çıkan Galaxy Note 5 bile şimdiki telefonların çoğuna kafa tutuyorken Note FE, yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.

Galaxy Note FE‘nin piyasaya çıkışı, bir lansman gibi görülmemeli. Esasında lansman Galaxy Note 8 için yapılacak. Note FE için ise ellerinde kalan telefonları elden çıkarma gibi bir politika izlenecek.

Yeni Galaxy FE
Yeni Galaxy FE

Galaxy FE‘nin fiyatı neredeyse yarı yarıya olacak diye düşünüyorduk ama şimdi gözüken fiyat ise 700 dolar civarında. Şimdi ise kafalarda şu soru var. Geçen sene bozuk diye geri toplanan bir telefonun tamir edilmiş haline 700 dolar vermek ne kadar doğru?

Ortada dolaşan dedikodular eğer doğru çıkarsa, Note FE‘nin fiyatı 700 dolar civarında olacak. Bu yüzden bir çok cihaz, sırf izlenen politika yüzünden raflarda kalabilir.