splay:block" data-ad-client="ca-pub-2558053967411374" data-ad-slot="8048416576" data-ad-format="link" data-full-width-responsive="true">

Kısa zaman içinde ortaya çıkan yeni sızıntılara göre Android O sürümünün adı Android OREO olacak.

Google, Android işletim sisteminin yeni verisyonu olan Android O sürümünü, 21 Ağustos 2017 tarihinde resmi olarak duyuracak ve ilk sürümü Google Pixel cihazlarında ortaya çıkacak. Google, bütün sosyal medya hesaplarından tanıtım tarihinin 21 Ağustos olduğunu paylaştı. Güneş tutulmasının olduğu gün, etkinlik canlı olarak New York City‘den yayınlanacak.

Android O versiyonunun adının Android Oreo olacağına dair güçlü kanıtlar bulunuyor. Google’ın dün Android O için yayınladığı tanıtım videosunun adı “GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1) .mp4” olarak gözüküyor. Eğer Google herhangi bir oyun peşinde değil ise yeni işletim sisteminin adı Android Oreo olacak.

Ayrıca popüler sızıntı kaynağı olan Evan Blass, özel Twitter hesabından yeni sürümün adının Android Oreo olacağını paylaştı.

Google Oreo Geri Sayım
Google Oreo Geri Sayım

Google yayınladığının videosunun ismini, sonradan Ahtapot olarak değiştirdi. Yani burdan çıkarabileceğimiz şey ise, yeni işletim sisteminin adının Android Octopus olabileceği. Google‘ın her zaman tatlı isimlerini kullandığını düşündüğümüz zaman ise tercihi Oreo‘dan yana kullanacağını düşünüyoruz.