Türk Yapımı Mobil Oyun Deliçeri, Sinema Filmi Olacak!

0
64
Deliçeri Mobil Oyunu
Deliçeri Mobil Oyunu

Deliçeri isimli mobil oyunun geliştiricisi olan Imagine Codes, oyunun ana karakteri üzerinden uzun metrajlı bir animasyon filmi yapma için yıla çıktı.

Bugüne kadar mobil oyun piyasaya çıkıp, sonrasında gösterdiği başarısı üzerine beyaz perdeye taşınan Angry Birds‘den sonra bir Türk yapımı mobil oyun olan Deliçeri, sinema filmi olmaya hazırlanıyor.

Piyasaya çıkmasından sonra henüz 1 ay bile olmayan Türk yapımı mobil oyun Deliçeri, geçtiğimiz haflarda hem Android hem de iOS için yayınlanmıştı. Deliçeri Birliği‘nden ayrıldıktan sonra Yeniçeri Ocağı’na katılan “Deliçeri” isimli karakterin başrol aldığı mobil oyunun daha yeni çıkmasına rağmen hem dijital basın hem de geleneksel basın tarafından sıkça adından söz ettiriyor. Oyunun klasik platform oyunlarından ayıran şey ise ilginç bir hikayeye sahip olması. Tabi kısa süre içerisinde de beyaz perdeye ve televizyona taşınacak.

Oyunun yapımcısı olan Imagine Codes‘tan edinilen bilgiler üzerine Deliçeri karakterinin uzun metrajlı bir animasyon filmi olması için yapılan çalışmaların büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Türkiye’de ilk kez bir mobil oyun, film ve diziye konu olacak. Açıkcası bizde bu durumdan fazlasıyla gurur duyuyoruz.
Deliçeri’yi merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantılar üzerinden oyunu inceleyebilirsiniz:

Android İndirme Butonu
Android İndirme Butonu
Apple İndirme Butonu
Apple İndirme Butonu