Snapdragon 450’nin Özellikleri Ortaya Çıktı!

0
58
Snapdragon 450'nin Özellikleri Belli Oldu!
Snapdragon 450'nin Özellikleri Belli Oldu!

Mobil işlemci sektöründe lider konumunda olan Qualcomm’un yeni bir orta-alt segment işlemci (Snapdragon 450) üzerinde çalıştığına dair sağlam bilgiler paylaşıldı.

Mobil çipset devi olan Qualcomm‘un bataryadan neredeyse hiç elektrik almayıp, adeta kokladığı Cortex-A53 tabanlı işlemcilerini biliyoruz. Bu enerji cimrisi çipsetlere bir yenisinin daha katılacağına dair belgelere ulaşıldı.

Bu tür enerji cimrisi çipsetleri düşündüğümüz zaman aklımıza ilk olarak geçen yılın ve bu yılın yıldızı Snapdragon 625, içinde bulunduğu her telefona fantastik derecede pil ömrü sağlamıştı. Yine aynı şekilde 14mm‘lik üretim bandından Snapdragon 450 hakkındaki çalışmaların sona yaklaştığı kesinleşti.

Qualcomm Snapdragon
Qualcomm Snapdragon

Yeni gelecek olan çipsetin işlemcisi hakkında henüz bir bilgi sahibi olmamak ile beraber, grafik biriminin saat hızının 600 Mhz olduğu kesinleşti. Bu grafik biriminin Snapdragon 625‘de bulunan Adreno 506‘nın saat hızının düşürülmüş hali olduğunu düşünüyoruz. Eğer durum bu şekilde ilerlerse Snapdragon 400 serisine yeni katılacak olan bireyin, seriye grafik alanında büyük ölçekli bir gelişme getirecektir.

Qualcomm cephesinde resmi tanıtım gelene kadar beklemek zorundayız. Şimdiden değerlendirmemiz gerekir ise Snapdragon 450, yeni nesil alt ve orta segment telefonları vaat ediyor.