Samsung’un Sanal Gerçeklik Seti, Yeni Özellikler İle Geliyor!

0
39
Samsung Exynos VR III
Samsung Exynos VR III

Samsung‘un yeni sanal gerçeklik donanımı olan Exynos VR III, el sensörü ve yüz sensörü gibi yeni özellikler ile geliyor.

Samsung, MWC etkinliğinde kapalı kapılar arkasından yeni sanal gerçeklik setinin prototipinden bahsedilmişti. Bu yeni çıkarılan sanal gerçeklik setinin, bir öncekinden ayırabilmek için “Exynos VR III” etiketini kullanıyor. Bu yeni cihaz, Mali G71 grafik işlemcisine sahip. 10 nm SoC ile güçlendiriyor. Exynos VR III, bir önceki versiyonu Exynos 9 serisinde olduğu gibi, 90 Hz çift “WQHD+” ekranlara güç verebilme yeteneğine sahip olacak ancak, resimde gösterilen gözlüğün ekranının çözünürlüğü şuan belli değil.

Samsung Exynos VR III Özellikleri
Samsung Exynos VR III Özellikleri

Bu yeni sanal gerçeklik seti, el hareketlerine karşı tepkimeye sahip ve yüz tanımı sistemi ile karşımıza çıkacak. Yapılan açıklamada yüz tanıma sisteminin, gözler bir yere odaklandığında orada görüntü oluşturma gücünü yoğunlaştıran ve bakış açısı taraması sayesinde mümkün kılınmış sensörlere sahip.

Bu sanal gerçeklik setinin boyutundan ve tasarımından dolayı sadece bir prototip olduğunu görüyoruz. Sanal gerçeklik setlerinde gerçekleşen yeniliklerin ve sıçramaların karşımıza nasıl şeyler çıkaracağı belli olmuyor. Samsung, yeni sanal gerçeklik seti ile bu pazara birkaç yeni özellik getirdi.