Root İşlemi Yapmadan Sistem Uygulamaları Nasıl Kapatılır?

0
124
Root Yapmadan Sistem Uygulamalarını Kaldırma
Root Yapmadan Sistem Uygulamalarını Kaldırma

Samsung Telefonlardaki Sistem Uygulamalarını root işlemi yapmadan devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung‘un telefonlarına koyduğu ağır sistem uygulamalarını root işlemini gerçekleştirmeden devre dışı bırakabilmeniz için iki başarılı uygulamayı sizler için derledik. Bu iki uygulamadan birini kullanarak sistem uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Mobil telefonlarımızda tam erişim hakkına sahip olmadığımız için her zaman istediğimiz her şeyi tam olarak yapamıyoruz. Bu sebepten dolayı telefonumuza tam anlamıyla erişim sağlayabilmek istiyorsak, root işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Bugün ise sizlere Samsung telefonlar için gereksiz sistem uygulamalarını root atmadan nasıl kapatabileceğinizi göstereceğiz.

Root işlemi riskli bir işlemdir ve telefonunuzu garanti dışına çıkarır. O yüzden öğreteceğimiz bu iki uygulama sayesinde bu işlemi root atmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Bir uyarıda da bulunmamız gerekiyor. Kapattığınız uygulamalara dikkat etmelisiniz. Eğer sisteme yardımcı olan bir uygulamayı kapatırsanız, telefonunuz bu durumdan olumsuz olarak etkilenebilir. Eğer uygulamayı kapattıktan sonra sıkıntı çekerseniz, tekrardan uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz.

Root İşlemi Yapmadan Sistem Uygulamalarını Silmek
Root İşlemi Yapmadan Sistem Uygulamalarını Silmek

Artık bu uygulamaları nasıl kapatabileceğinizi anlatalım. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Package Disabler veya Adhell uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Package Disabler uygulamasını kullanmak isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi bu çok cüzi bir rakam. Adhell uygulamasının ise ücretsiz versiyonu var ve bu versiyon ile bu işi çok kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki uygulamaya da aşağıya eklemiş olduğumuz linklerden ulaşabilirsiniz. Bu uygulamalardan birini kullanarak root işlemini gerçekleştirmeden sistem uygulamalarını kapatıp, açabileceksiniz.

Adhell

Android İndirme Butonu
Android İndirme Butonu

Package Disabler

Android İndirme Butonu
Android İndirme Butonu