iPhone 8’in Çıkması Aylarca Gecikebilir!

0
60
iPhone 8 Touch ID Sorunu
iPhone 8 Touch ID Sorunu

iPhone 8 hakkındaki parmak izi okuyucusu ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Analistler, yaptıkları araştırmaların sonucunda Apple‘ın Touch ID‘yi ekranın altına gizlemenin bir yolunu bulduğunu fakat yeterince iyileştiremedikleri için hala cihaz üzerinden çalıştıklarını düşünüyorlar.

Cowen&Co‘nun analislerinden olan Timothy Arcuri‘ye göre iPhone 8’i birkaç ay gecikmeli olarak raflarda görebilicez. Bunun ise Apple‘ın Touch ID için kesin uygulanabilir bir çözüm getirememesi yüzünden olduğunu söyleniyor.

Yeni yayınladığı araştırma notunda Apple’ın parmak izi sensörünü iPhone 8‘in OLED ekranının altına dahil etmekle ilgili sıkınıtı yaşadığını belirten Arcuri, Apple’ın bu konu üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Arcuri‘nin notuna göre Apple, Touch ID alıcısı için üç ayrı strateji geliştirdi.

  1. Parmak izinin en iyi şekilde okunabilmesi için telefonun camının inceltilmesi
  2. Optik veya ultrasonik parmak izi algılaması için camın içerisinde iğne deliği açmak.
  3. Touch ID’yi ekran ile bütünleştirilmiş bir şekilde film tabakası şeklinde bir parmak izi algılayıcısı ile değiştirmek.

Bazı iPhone 8 söylentilerine bakacak olursak, Apple’ın ilk prototiplerinde başarısızlık elde ettiğini söylüyor. Bütün bu gelişmeler ile birlikte Arcuri gibi diğer analistler de cihazın tanıtım tarihinin birkaç ay ileriye atılacağını düşünüyor.

Analistler, bu gecikmeden endişe duymadıklarını da belirtiyorlar. Aynı şekilde Apple‘da bu gecikmeden herhangi bir endişe duymuyor. Apple‘ın ekrana gömülü şekilde bir parmak izi okuyucusu yerleştirmek hakkındaki inatçı tavrı, inşaAllah hüsranla sonuçlanmaz.