iPhone 8 Kablosuz Şarj Desteği İle Gelecek!

0
31
iPhone 8, Kablosuz Şarj Desteği İle Geliyor!
iPhone 8, Kablosuz Şarj Desteği İle Geliyor!

iPhone 7S’lere suya karşı dayanıklılık ve kablosuz şarj özelliklerinin geleceği öğrenildikten hemen sonra, iPhone 8’ler için de bu özelliklerin geleceği kesinleşti.

İLGİLİ YAZI

İlgili Yazı - iPhone 7S, Kablosuz Şarj ve Suya Dayanıklılık İle Geliyor!
İlgili Yazı – iPhone 7S, Kablosuz Şarj ve Suya Dayanıklılık İle Geliyor!

iPhone’un resmi üretim ortaklarından olan Wistron, iPhone 8‘ler için ilk resmi açıklamayı yaptı. Nikkei Asian Review tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda, yeni gelecek iPhone modellerinde suya karşı dayanıklık ve kablosuz şarj özellikleri bulunacak. 

Wistron‘un CEO‘su olan Robert Hwang‘ın gazetecilere verdiği demeçten ortaya çıkan bu haber, yeni tanıtılacak iPhone modellerinde kablosuz şarj ve suya karşı dayanıklılık özelliklerinin olacağını ortaya çıkardı.

Robert Hwang, “Kablosuz şarj ve suya karşı dayanıklılık gibi yeni özellikler için testlere başladık. Suya karşı dayanıklılık, telefonun montaj işlemini biraz olsun değiştiriyor.” dedi. Sonrasında, “Daha önceki modeller için montaj işlemi çok değişmiyordu.” diyen Robert Hwang, yeni iPhone modelleri ile gelecek olan yeni teknolojilerinde habercisi olmuş oldu.

iPhone 8 için gelecek olan bu özelliğin iPhone 7S‘ler içinde geleceğini biliyorduk. Ank şunu da göz önünde bulundurmamız gerekiyor ki, Samsung ve Sony gibi birçok marka, telefonlarında yıllardır su geçirmezlik özelliğini destekliyordu.

Apple ‘ın kablosuz şarj politikasına baktığımızda, son zamanlarda bu konu hakkındaki raporların arttığını görmüştük. Son birkaç yıldan beri bu teknoloji üzerinde çalıştığını anladığımız Apple, 4.5 metre uzaklığa kadar kablosuz şarj özelliğinin olacağını düşünüyor. Apple kablosuz şarj özelliği için bu alanda başarı göstermiş Energous ile ortak hareket ediyor.