iPhone 7S, Kablosuz Şarj Desteği ve Suya Dayanıklılığı İle Geliyor!

0
85
iPhone 7S Kablosuz Şarj Desteği ve Suya Dayanıklılık İle Geliyor!
iPhone 7S Kablosuz Şarj Desteği ve Suya Dayanıklılık İle Geliyor!

Yeni tanıtılacak olan iPhone’lar, Apple kullanıcılarının en fazla şekilde istediği birkaç özelliği kullanıcılarına sunacak!

En son çıkan haberlere göre bu sene ezber bozacak olan Apple, 1 değil tam olarak 3 tane telefon tanıtacak. Bu senenin başından beri Apple cephesinden sadece bir adet telefon bekliyorduk. O da iPhone 8 modeliydi. Fakat en son sızdırılan bilgilere göre Apple; iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 olmak üzere üç farklı modeli tanıtacak.

Bu modellerden birisi olan iPhone 7S Plus, Apple kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği iki özelliği barındıracak. Bu özellikler; suya dayanıklılık ve kablosuz şarj. iPhone 7’de belli bir derecede de olsa suya dayanıklılık mevcut. Ancak tam anlamıyla sayılacak derecede değil. Tabi iPhone 7S Plus ile tamamen bir özellik olarak bulunacak.

Apple ile ortaklaşa olarak çalışan iPhone montajcısı olan firma Wistron, yeni iPhone’lardan birisinde hem su geçirmezlik, hem de kablosuz şarj desteği bulunacağını açıkladı. Apple analistlerinden olan Jeff Pu ve Arthur Liao‘ya göre bu modelin iPhone 7S Plus olması bekleniyor. Burada önemli olan ise söz konusu olan suya dayanıklılık özelliğinin, aynı Galaxy S8’de olduğu gibi IP68 ile gelecek olması.

Apple‘ın tanıtacağı bu üç model arasında en güçlüsü olması beklenen iPhone 8 ‘de de kablosuz şarj özelliğinin olduğu düşünülüyor. Ancak iPhone 7S‘de ki gibi IP68 sertifikasına sahip olup, olmayacağını tam bilemiyoruz. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.