İnstagram’da Tanınmış Kişi Profili Nasıl Yapılır?

0
532
Instagram Tanınmış Kişi Yapma
Instagram Tanınmış Kişi Yapma

Instagram hesabınızı “Tanınmış Kişi” profili olarak yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek gerçekten çok kolay. Yani 1-2 milyon gibi takipçi sayısına ihtiyacınız yok. Bizzat kendiniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram‘da gezinirken bazı profillerde “Tanınmış Kişi” yazdığını görüyorsunuzdur. Hatta bu profillerin yanında tik işareti de olur. Eğer isterseniz, sizde bu işlemi birkaç adımla gerçekleştirerek “Tanınmış Kişi” profiline sahip olabilirsiniz.

Instagram‘da “Tanınmış Kişi” profiline sahip olmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken Facebook üzerinden bir adet “Tanınmış Kişi” profili oluşturmalısınız. Sonrasında ise işletme profiline geçirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz zaman profilinizde “Tanınmış Kişi” yazacaktır. Şimdi ise bu işlemleri gerçekleştirelim.

Instagram Tanınmış Kişi Profili Yapma

İlk olarak aşağıdaki Facebook sayfa oluşturma linkine tıklayın.

https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear

Açılan sayfada, Facebook Sayfa Oluşturma bölümünden, “Sanatçı, Müzik Grubu ve Tanınmış Kişi” seçeneğini seçin ve sonrasında kategori olarak, “Tanınmış Kişi” seçeneğini seçin.

Facebook Sayfa Oluşturma
Facebook Sayfa Oluşturma

Sonrasında Facebook sayfasını düzenledikten sonra, arkadaşlarınızı davet ederek takipçi sayınızı arttırın.

Şimdi ise Instagram hesabımıza geçelim. Profil bölümünde sağ üst köşede bulunan üç nokta butonuna tıkladıktan sonra “Seçenekler” bölümünü açın.

Sonrasında Instagram hesabınız gizli ise herkese açık olarak değiştirin. Sonrasında hesabınızdan “İşletme Profiline Geç” seçeneğine tıklayın.

Instagram Tanınmış Kişi Profili Oluşturma
Instagram Tanınmış Kişi Profili Oluşturma

“İşletme Profiline Geç” seçeneğine tıkladıktan sonra Facebook bağlantısı yapılacak ve Facebook sayfanızı bağlama bölümü açılacaktır. Bu açılan sayfa üzerinden kendi sayfanızı seçip, sağ üst köşedeki ok işaretine tıklamanız gerekiyor.

Son olarak yapmanız gereken bir şey kalıyor. O da insanların sizinle iletişime geçebilmesi için E-Posta, adres veya telefon bilgilerinden birini doldurup ilerleyin.

Instagram İşletme Profili Ayarlama
Instagram İşletme Profili Ayarlama

Bu işlemleri uyguladıktan sonra profil sayfanızda, tam olarak adınızın altında “Tanınmış Kişi” yazısı çıkacaktır.

Eğer isterseniz, Facebook sayfanızın kategori bölümünden farklı bir kategoriyi seçip, Instagram profilinde onun yazmasını sağlayabilirsiniz. Örnek olarak, eğer “İnternet Sitesi” yazmasını istiyorsanız, o kategoriyi seçmeniz gerekmektedir.