HTC Cihazlardaki “Sense Input” Hatası Nasıl Çözülür?

0
427
HTC, Sense Input Hatası Çözümü
HTC, Sense Input Hatası Çözümü

Bu yazımızda genellikle HTC cihazlarda sıklıkla karşılaşılan “HTC Sense Input beklenmeyen biçimde durdu!” hatasının çözümünü ele aldık.

HTC cihazlar, HTC‘nin kendine özel olarak geliştirdiği “Sense Input” klavyeyi kullanıyorlar. Bu klavyeyi kullanan çoğu HTC kullanıcısının genel problemi ise, “HTC Sense Input beklenmeyen biçimde durdu!” hatası.

Bu hata karşınıza çıktığında, artık bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor demektir. Hatayı “Kapat” butonuna tıklayarak kapattığınızda bile, 2-3 saniye sonra tekrardan karşınıza çıkıyor. Yani cihazda herhangi bir değişiklik yapmadığınız taktirde, kısa zamanda sinir sisteminiz çökebilir 🙂 Bizimde siz daha fazla sinirlenmeyin diye bu konu hakkında sizlere önerebileceğimiz bir yöntemimiz var.

“HTC Sense Input beklenmeyen biçimde durdu!” hatası nasıl çözülür?

Bu hatayı ortadan kaldırabilmek için cihaza yeni bir klavye eklememiz gerekiyor. Bunun için Google Play Store üzerinden bulabileceğiniz birçok klavyeyi kullanabilirsiniz. Bizim size önerimiz ise, Google‘ın geliştirmiş olduğu “Gboard” klavyeyi kullanmanız. Bu klavyenin özelliği; sade, hızlı, telefonu yormayan ve oldukça kullanışlı bir klavye olması.

Gboard - Google Klavye
Gboard – Google Klavye

Google Play Store üzerinden istediğiniz klavyeyi indirdikten sonra, telefonunuzdan “Ayarlar > Dil ve Klavye > Geçerli Klavye” yolunu izleyin ve karşınıza çıkan ekrandan yüklemiş olduğunuz klavyeyi seçin.

Herhangi bir klavyeyi yükleyip, sonrasında ayarlar bölümünden ayarladıktan sonra “HTC Sense Input beklenmeyen biçimde durdu!” hatasına bir daha almayacaksınız.

Herhangi bir aşamada takıldıysanız, dilediğiniz soruyu aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz veya kendiniz, bulmuş olduğunuz başka bir çözüm yolunu da bize aynı şekilde aşağıdaki bölümden iletebilirsiniz.