Hafızası Dolmuş Telefon İle Resim veya Video Nasıl Çekilir?

0
82
Hafıza Dolu Olmasına Rağmen Resim veya Video Nasıl Çekilir
Hafıza Dolu Olmasına Rağmen Resim veya Video Nasıl Çekilir

Telefonunuzda veya tabletinizde yer kalmamış olabilir, sizde güzel anlarınızın resmini veya videosunu çekmek istiyor olabilirsiniz. Peki bunu nasıl mı yapacaksınız? İşte cevabı…

Telefonlar belli bir zaman sonra “Hafıza Neredeyse Dolu” uyarısı vermeye başlar. Tabi bu uyarı genellikle çok fotoğraf veya video çeken kullanıcılarda görülür veya telefonu fazla uygulama ile de doldurmuş olabilirsiniz. Bu uyarıdan sonra bir uyarı daha gelir ki, bütün moralimizi götürür: “HAFIZA DOLU”

Sizde tam çok güzel bir anı yakalayacakken böyle bir uyarı geldiğinde çok üzülebilirsiniz tabi ama aşağıda anlattığımız yöntem sayesinde üzülmenize gerek kalmayacak.

Peki Ne Yapacağız?

Telefonumuzun kendi kamera uygulaması ile çekemediğimiz(hafıza dolu dediği için) fotoğraf veya videoları başka uygulamalar sayesinde çekip, telefona kaydedeceğiz.

Snapchat Fotoğraf Çekmek
Snapchat Fotoğraf Çekmek

Şuan bu ek uygulamalar arasında kullanabileceğimiz en iyi uygulama Snapchat olarak görülüyor. Bu sayede “Hafıza Dolu!” uyarısı almamış olsanız bile daha güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Snapchat üzerinden bir fotoğraf çektiğiniz zaman, ekranın sol alt köşesinde çıkan ikona(aşağıya doğru ok) tıkladığınızda, resim telefonunuza kaydedilmiş olur. Tabikide bu durumda sadece resimler için değil, videolarda da geçerli bir yöntem.

Peki Başka Hangi Uygulamaları Kullanabiliriz?

Kullandığınız herhangi bir sosyal medya uygulamasını kullanabilirsiniz. Şuan için çoğu sosyal medya uyglaması bu özelliği bünyesinde barındırıyor. Mesela, Facebook‘un kendine ait olan kamera uygulaması sayesinde fotoğraf ve videolarınızı çekebilirsiniz.

Slack Fotoğraf Çekmek
Slack Fotoğraf Çekmek

Slack uygulaması da bu konuda iyi bir seçim olabilir. Uygulamada fotoğrafı çektikten sonra karşınıza çıkan ekrandan resmi kendinize mesaj olarak gönderin. Sonra kendinize gelen mesajı açtığınızda “Resmi Kaydet” butonuna tıklayarak, resmi galerinize kaydedebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için malesef internet bağlantısına ihtiyacımız var veya Facebook‘un “Çevrimdışı Modu” özelliğini kullanarak bununda üstesinden gelebiliriz.

Sizce bu yöntem nasıl? İşe yarar mı? Düşüncelerinizi bekliyoruz!