Gizliliğe Önem Veren Firefox Focus, Android’e Geliyor!

0
37
Firefox Focus, Android'e Geliyor!
Firefox Focus, Android'e Geliyor!

Gizlilik esaslı internet tarayıcısı olan Firefox Focus, geçen yılın sonlarında iPhone’a gelmişti. Şimdi ise Android’e geliyor!

Geçen yıl iPhone için getirilen Firefox Focus, şimdi de Android‘e geliyor. Bu internet tarayıcısının asıl amacı gizlilik üzerine dayalı. Bu tarayıcısı varsayılan olarak reklam izleyicilerini engeller, şifreler ve çerezler dahil olmak üzere geçmişinizi de silebilir. iPhone’dan sonra Android’e de gelen tarayıcı, beraberinde bazı ek özellikleri de getiriyor.

Aynı iOS platformunda olduğu gibi Android platformunda da minimalist tarayıcı deneyimi sunmayı hedefleyen Firefox Focus, oturumunuzun izlenip, izlenmediğini kontrol ediyor. Hızlı şekilde gezinme yapmanıza olanak sağlıyor. Doğrudan yaptığınız ziyaretlerde güvenlik açısından sizi koruyor. Bu tarayıcı sayesinde birçok tehditten kurtulmuş oluyorsunuz.

Gizlilik Esaslı Firefox Focus
Gizlilik Esaslı Firefox Focus

Mozilla, reklamların ve diğer web izleyicilerin sayfaların yüklenme hızını yavaşlatabileceğini ve Firefox Focus‘un arttırılan gizliliği sayesinde hızını arttıracağını söylüyor. Bu internet tarayıcısı arkaplanda çalışırken internet geçmişinizi silmenize yardımcı oluyor ve sonrasında hatırlatıcı olarak bir bildirim sistemine de sahip.

Android üzerinden Firefox Focus tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede Facebook gibi uygulamaları dahi kullanarak herhangi bir ağa bağlandığınızda bile izlenme riskinizi ortadan kaldırıyor.

Bugün içerisinde Firefox Focus tarayıcısını Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.