Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

0
57
Facebook Büyük Yazı Sorunu Çözümü
Facebook Büyük Yazı Sorunu Çözümü

Facebook üzerinde gezindiğiniz zaman bazı durumların diğerlerinden daha büyük fontta yazdığını fark etmişsinizdir. Bunun sebebi ise Facebook! Şimdi şu sorunu çözelim.

Facebook‘da gezindiğiniz zaman bazı durumların daha büyük fontta gözüktüğünü görmüşsünüzdür. Bunun sebebi ise kısa bir süre önce Facebook’un bir güncelleme yayınlamış olması. Bu güncelleme, kısa olan durumların daha büyük fontta veya kalın yazı tipi ile gözükmesini sağlıyor.

Facebook, yayınlamış olduğu bu güncelleme ile kısa olan durumların kaybolmaması/belirgin olmasını sağlamayı amaçladığını düşünüyoruz. Bazı kullanıcılar ise bunun bir hata olduğunu düşünmeye ve rahatsız olmaya başladı. Bazı durumların fontunun diğerlerine göre daha büyük olması durumun 35-80 karakter arasında olmasından kaynaklanıyor.

Peki Facebook Büyük Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

Büyük yazı sorununu düzeltebilmek için telefonunuzun yazı fontunu küçültmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için; “Ayarlar > Ekran > Yazı Tipi” bölümünden normal şekilde “orta” yazan ayarı, “küçük” veya “çok küçük” olarak değiştirebilirsiniz. Bu şekilde bu problemi de bir çözüme bağlamış olduk. 🙂