En Popüler 5 Windows Phone Uygulaması

0
91
En Popüler 5 Windows Phone Uygulaması

Windows Phone, son zamanlarda kendini fazlasıyla geliştiren ve piyasada oldukça paya sahip bir işletim sistemi. Bunun getirileri olarak tabiki de mağazası da oldukça dolu.

Bu yazımızda Windows Phone işletim sistemine sahip kullanıcıların en çok kullandığı 5 uygulamayı sizlere göstereceğiz. Windows’un Windows Phone için oluşturduğu mağazasından edindiğimiz bilgileri sizlere aktaracağız. Windows Phone mağazasına buradan sizlerde ulaşabilirsiniz. En popüler 5 uygulamayı gösterirken en az popülerden, en çok popülere doğru ilerleyeceğiz. Şimdi gelelim uygulamalarımıza:

Windows Phone İçin FM Radio
Windows Phone İçin FM Radio

5. FM Radio

Bizlerde şaşırdığınızın farkındayız. 🙂 Bu zamanda en çok kullanılan uygulamalar arasında FM Radio olması bizi şaşırttı. (Son sırada da olsa) Piyasaya yeni sürülen çoğu telefonun içinde artık FM Radio bulunmuyor. Bunun içinde kullanıcılar, uygulama yardımı ile telefonlarına FM Radio yükleyip, kullanıyorlar. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Windows Phone İçin Facebook Messenger
Windows Phone İçin Facebook Messenger

4. Facebook Messenger

Facebook, sosyal medya kategorisinde en başı çeken siteler arasında geliyor.  Tabiki de bu sıralamada olmasını bizde bekliyorduk. Hatta daha yukarılarda bile olabilirdi. Bildiğiniz gibi normal Facebook uygulamasını kullandığınız zaman, Facebook’dan mesajlaşabilmek için Messenger uygulamasını indirmenizi istiyor. Sizde tabikide mecbur kalıp indiriyorsunuz. (Bizce saçma ama Facebook bu. Kullanmak istiyorsak indiricez. Napalım?) Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Windows Phone İçin Whatsapp
Windows Phone İçin Whatsapp

3. Whatsapp

Whatsapp, dünya üzerinde neredeyse akıllı telefona sahip herkesin kullandığı bir uygulama. İnternet üzerinden mesajlaşabilmenizi sağlayan uygulama, birçok özelliği de beraberinde getiriyor. Bunlardan biride, sesli veya görüntülü konuşma. Tabiki de bu kadar kullanılan bir uygulamanın bu sıralama içerisinde olmaması imkansız. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Windows Phone İçin Facebook
Windows Phone İçin Facebook

2. Facebook

Veee işte Facebook! Sonunda kendi uygulamasını da görebildik. Kullanıcılarının mesajlaşabilmesi için kullandığı “Messenger” uygulaması 4. sırayı alırken, esas uygulaması 2. sırayı almış. Liste böyle devam ederse, ilk beşin dördünün Facebook‘un sahibi olan  Mark Zuckerberg‘ün bünyesinde bulundurduğunu uygulamalardan oluştuğunu görebileceğiz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Windows Phone İçin Instagram
Windows Phone İçin Instagram

1. Instagram

Geldik ilk sıraya! Birinci sırada bizleri Instagram karşılıyor. Son zamanlarda artan popülaritesi ile 1. sıraya hak ettiğini söyleyebiliriz. 700 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Instagram, yine Mark Zuckerberg‘ün sahip olduğu uygulamalardan bir tanesi. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.