Apple, Bütün Ödeme Kanallarına PayPal’ı Ekledi!

0
58
Apple, Bütün Ödeme Kanallarına PayPal'ı Ekledi!
Apple, Bütün Ödeme Kanallarına PayPal'ı Ekledi!

Apple; App Store, iTunes Store, iBook Store ve Apple Music dahil olmak üzere bütün ödeme kanallarına PayPal seçeneğini ekledi!

Apple kullananlar artık uygulamaları, oyunları, müzikleri, filmleri, TV şovlarını, kitaplarını ve Apple’ın ürünleri üzerinden gerçekleştirecekleri bütün ödemelerde PayPal seçeneğini de kullanabilecekler. PayPal, Apple hesaplarına kredi kartlarını eklemek istemeyen kullanıcılar için hediye kartlar dağıtacağının duyurusunu yaptı. Bu ödeme seçeneği şuan için sadece Kanada, Hollanda, Meksika, Almanya ve İngiltere‘de geçerli ama yakın zaman içerisinde bütün dünya üzerinde aktif olması bekleniyor.

Apple kullananlar şuana kadar kredi kartı, banka kartı ve hediye kartlar ile alışveriş yapabiliyorlardı. Şimdi ise bu ödeme seçeneklerinin arasına PayPal‘da eklendi ve PayPal sayesinde Apple‘ın hizmetleri dünya üzerinde daha çok satış yapabilecek.

Apple, Ödeme Kanallarına PayPal'ı Ekledi!
Apple, Ödeme Kanallarına PayPal’ı Ekledi!

PayPal, ülkemizdeki kullanıcılarının bilgilerinin olduğu veri merkezini Türkiye’ye taşımayı reddedince, çıkan anlaşmazlıklar ile birlikte kapatılmıştı. Apple‘ın ürünlerinin ülkemizdeki satış oranlarına baktığımızda ise PayPal‘ın kısa sürede geri dönüş yapması gerektiğini söylemeliyiz.

Eğer yurtdışında yaşıyor ve PayPal ödeme seçeneğini kullanmak istiyorsanız;

İlk olarak “iTunes Hesap” ekranını açın ve sonrasında “Ödeme Bilgileri” bölümüne giriş yapın. Sonrasında ödeme yöntemleri arasından PayPal‘ı seçin ve sonrasında doğrulama yapılabilmesi için gerekli adımları izleyin. Kurulumu tamamladıktan sonra, Apple‘ın bütün hizmetlerinden herhangi bir şey satın alırken PayPal‘ı kullanabileceksiniz.