Android, “Sistem Arayüzü Durdu” Hatası Nasıl Çözülür?

0
137
Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Nasıl Çözülür
Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Nasıl Çözülür

Dünya üzerinden en çok kullanım oranına sahip Android cihazlarda, en çok karşılaşılan hatalardan birisi de “Sistem Arayüzü Durdu” hatasıdır. İşte o hatanın çözümü!

Android işletim sistemi, dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi olma özelliğini hala elinde tutuyor. Farklı farklı kullanıcılara hitap eden Android cihazlar, bu yaygın kitleye oran ile en çok kullanılan ve en çok problem yaşanan işletim sistemi halini alıyor. Android cihazlarda en çok karşılaşılan hatalardan biri ise “Android Sistem Arayüzü Durdu” hatasıdır.

Bu hata, telefonunuzun veya tabletinizin belirli bir süre donmasına ve belkide arkada çalışan uygulamaların aksamasına sebep olabilir. Sıkça karşı karşıya kaldığımız bu problem için ise bizde bir çözüm var!

İşte “Sistem Arayüzü Durdu” hatası çözümü:

Genel olarak yazılımsal bir hatadan kaynaklanan bu problem, nadir de olsa donanımsal bir hatadan kaynaklanabiliyor. Biz yazılımsal açıdan bir hata olduğunu düşünerek, ona uygun bir anlatım yapacağız. Zaten donanımsal ise yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor.

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü
Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü

Bu hatayı çözebilmek için ilk olarak telefonunuzdan “Ayarlar > Uygulamalar” yolunu izleyin. “Tüm Uygulamalar” seçeneği seçili iken, telefonunuzun arayüz uygulamasını bulun. Sonrasında üzerine tıklayarak, detaylarına ulaşın. Bu aşamada bazı telefonlarda direk olarak genel bir sayfa açılıyor ama bazılarında da (Samsung gibi) bir aşama daha kalıyor. O da açılan pencereden “Kayıt Yeri” seçeneğine tıklamak. Sonrasında açılan bu ekrandan uygulamanın, önbelleğini temizleyin. Bu işlem sonucundan probleminiz çözülecektir.

Eğer hala probleminiz çözülmediyse donanımsal bir hata olması mümkündür. Herhangi bir aşamada takıldıysanız, bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.